Internet | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Internet". Rad ima 23 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
MATURSKI RAD
Predmet: Računari i programiranje
Tema: INTERNET
MATURSKI RAD
Zanimanje:
Zadatak: ____________________________________________________________
Učenik: _____________________________________________________________
Rad treba imati slijedeći sadržaj:
Naslovna strana
Postavka zadatka
Uvod (u ovom poglavlju uopćeno obraditi temu)
Razrada (u zavisnosti od teme napraviti podjelu i opisati principe rada)
Završni dio (zaključak, literatura, sadržaj)
Pismeni dio zadatka uraditi u 3 (tri) primjerka i uvezati u plastične fascikle. Listovi sa tekstualnim dijelom treba da su bijeli i da imaju standardni okvir.
Rok za izradu zadatka:_____________________
UPRAVA ŠKOLE
_________________________
SADRŽAJ:
UVOD
Živimo u vremenu u kojem tehnologija igra glavnu ulogu. Smatra se da je zemlja razvijena time što joj je veći stepen tehnološkog napredka. Među taj tehnološki razvoj svrstavamo i razvoj računarske tehnologije, razvoj interneta. Internet je nezaobilazna tema današnjice.
Internet predstavlja svjetski fenomen razmjene informacija ili kako ga još nazivaju 'mreža nad mrežama'. U ovom maturskom radu u kratkim će crtama biti prikazan Internet, razvoj Interneta i Internet servisi.
INTERNET
INTERNET je globalni informacijski sistem, logički povezan pomoću jedinstvenog adresnog prostora temeljenog na IP protokolu, koji podržava komunikacije korištenjem TCP/IP protokola te omogućuje servise visoke razine na toj komunikacijskoj infrastrukturi. (definicija Interneta koju daje Federal Networking Council)
Internet kao globalna računarska mreža
Internet danas čini nekoliko milijona desetina najrazličitijih računara povezanih u globalnu mrežu., koja predstavlja komunikacioni prostor u kojem svatko može komunicirati sa bilo kim. Ona je, također, i globalni informacioni prostor u kojem svako, bilo kada, može pretraživati raspoložive informacije, bez obzira na kojem se dijelu globusa one nalaze. Internet je i novi medij za publikovanje u kojem svaki pojedinac i organizacija može drugima staviti na raspolaganje svoje informacije, koje na taj način dobijaju globalni doseg.
Okosnica Interneta je temeljna mreža, tzv, 'kičma mreže' (Blackbone Networks), koja označava magistralnu povezanost velikih svjetskih provajdera sa najbržim komunikacionim linijama velike propusne moći (optika, sateliti, ISDN i sl.). To je mreža velikog kapaciteta koja omogućava brzi protok velike količine podataka. Ruteri povezuju pojedinačne mreže sa temeljnom mrežom, te usmjeravaju pakete do njihovih odredišta. Na rutere se nadovezuju gejtveji koji pretvaraju protokole raznih računarskih mreža u internet protokol i obrnuto. Paketi dalje idu u servere (Servers) mreža spojenih na internet. Serveri sadrže razne aplikacije, baze podataka, komunikacioni softver i slično za pojedinačne mreže. Mreže spojene na internet mogu biti lokalne (Local Area Networka) ili raširene mreže (Widea Area Networks) obuhvataju niz radnih računara (Hosts). Pojednostavljenu arhitekturu interneta ilustruje slika 1.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET