Informacioni sistem preduzeća | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Informacioni sistem preduzeća". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
VISOKA POSLOVNA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA
SEMINARSKI RAD IZ INFORMATIKE
Tema: Informacioni sistem preduzeća
SADRŽAJ
1. UVOD U INFORMATIKU......................................................................................3
2. INFORMACIONI SISTEMI...................................................................................4
2.1. ULOGA INFORMACIONOG SISTEMA U PREDUZEĆU............................4
3. DEFINISANJE INFORMACIONOG SISTEMA I NJEGOVOG OKRUŽENJA...............................................................................................................5
4. OSNOVNE FUNKCIJE, AKTIVNOSTI I KOMPONENTE INFORMACIONIH SISTEMA..................................................................................6
5. INFORMACIONI SISTEMI I UPRAVLJANJE
POSLOVNIM SISTEMIMA.......................................................................................7
6. ZNAČAJ TEORIJA UPRAVLJANJA ZA RAZVOJ
INFORMACIONIH SISTEMA……………………………………………………..9
7. BANKARSKI INFORMACIONI SISTEMI……………………………………..9
ZAKLJUČAK.............................................................................................................10
LITERATURA...........................................................................................................11
1. UVOD U INFORMATIKU
U svakodnevnom životu, kao i u naučnoj literaturi i praksi, period u kome živimo često se naziva „informatičko doba“. Ovaj period je markiran nizom novih, kvalitativnih promena koje na revolucionaran način unose novine u sistemu prenosa i obrade podataka i informacija. Informacije, koje su se iskristalisale kao strategijski resurs novog doba, predstavljaju ključni segment razvojne osnove novog društva.
Informacijom se naziva sadržaj onoga što razmenjujemo sa spoljnim svetom dok mu se prilagođavamo i dok utičemo na njega svojim prilagođavanjem. Živeti delotvorno znači biti dobro informisan. Stoga, komunikacije i upravljanje pripadaju biti čovekovog unutrašnjeg života, kao što i pripadaju njegovom životu u društvu.
Informatika u današnjem smislu postoji tek nekoliko decenija. Naziv informatike potiče od 1962. godine, a uveo ga je Filip Drajfus od reči „information“ i „automatique“.
Pod informatikom podrazumevamo nauku i tehnologiju koja se oslanja na tri bazična principa: formalizaciju, automatizaciju i umrežavanja u prikupljanju, prenosu, skladištenju (memorisanju) podataka i preradi u nove podatke i informacije.
Na razvitak informatike dosta je uticao i razvitak računarske tehnike. Teško je reći kada je čovek prvi put počeo da koristi izvesna pomagala pri rešavanju jednostavnih računskih zadataka.
S pravom treba pretpostavljati da su to bila primitivna pomagala (kamenčići, školjke, plodovi itd.) i da ih je čovek počeo koristiti skoro istovremeno sa ovladavanjem pojmovima brojeva i računskih operacija. Iz takvog praktičnog iskustva nastaju razne računaljke, abak, soroban i slično. Ta pomagala su kod nekih naroda još i danas u upotrebi.
Istorijat računarskih mašina deo je istorije tehnike. Iz sinoptičke tabele Graf-a vidljivi su najznačajniji pronalasci na polju računskih mašina od abakusa, štapova i tabela za računanje, preko „mašina za računanje“, Paskalove mašine za sabiranje, Lajbnicove mašine za četiri osnovne računske operacije, Berozove knjigovodstvene mašine sa štampanjem rezultata do savremenih elektronskih mašina za računanje.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET