IKT i upravljanje znanjem | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "IKT i upravljanje znanjem". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 УНИВЕРЗИТЕТ У КРАГУЈЕВЦУ
ТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ ЧАЧАК
ИНФОРМАЦИОНО КОМУНИКАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ
СЕМИНАРСКИ РАД
Tema: Информационо комуникационе технологије
и управљање знањем
Професор: Студенткиња:
Чачак, 2009/2010 god.
САДРЖАЈ
УВОД 3
I Управљање знањем 4
1.1 Компоненте знања 5
II Стицање знања 6
2.1 Изазови система управљања знањем 7
III Имплементација система управљања знањем 9
3.1. Информације које се могу ставити у базе знања 10
3.2. Користи од управљања знањем 10
IV управљање знањем применом концепта пословне интелигенције 11
V Интелектуални капитал 12
ЗАКЉУЧАК 12
ЛИТЕРАТУРА 13
УВОД
Информационо комуникационе технологије подразумевају различите елементе и вештине за стварање, чување и преношење информација. Имају фундаменталан утицај на модерно друштво, јер начини размене и преноса, као и количина најразличитијих информација данас су већи него икад пре у историји. Најважнију компоненту инофрмационо комуникационих технологија представљају рачунари. Применом и развојем дигиталних комуникација, омогућен је лак, брз и ефикасан и јефтин начин размене информација.
Управљање знањем обухвата низ стратегија у пракси које се користе у организацији за индетификацију, стварање, представљање, дистрибуирање, као и да омогућује усвајање сазнања и искустава. Такве увиде и искуства чини знање, било оличено у лицима, или уграђено у организационе процесе или праксе. Успостављена дисциплина од 1991., управљање знањем, укључује у наставе области пословне администрације, информационих система, менаџмента и информационих наука. Још недавно, на осталим пољима, почели су да доприносе истраживању управљање знањем, и да укључују информације и медије, компјутерске науке и јавне политике. Многе велике компаније и непрофитне организације, имају ресурсе посвећене унутрашњем управљањем знања, често као одељенски део њихове пословне стратегије, информационе технологије или људских ресурса. Неколико консултантских кућа пружају савете у вези управљања знањем. Напори управљањем знања углавном се фокусирају на организационе циљеве, као што су побољшане преформансе, конкурентност, иновације, размена научених лекција, као и стално усавршавање организације. Они се преклапају са организационим учењем. Могу се разликовати, од које је већи фокус на управљање знањем од стратешког средства, и фокусирати се на подстицање дељења знања. Ови напори могу да помогну појединцима и групама да деле организационе вредне увиде, да умањују сувишни рад, како би избегли точак Reinventing, што захтева да се смањи тренинг за нове запослене, да се задржи интелектуални капитал као запослени пормет у организацији, и да се прилаоде променама окружења и тржишта. Ови напори имају дугу историју. Још недавно, уз повећану употребу рачунара, у другој половини 20. века, специфичне адаптације технологије, као што су база знања, експертни системи, ризнице знања, групни системи за подршку одлуци, интернета и рачунаре, подржавају кооперативни рад, и уведени су да додатно побољшају такве напоре.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET