DVD-Dvx tehnika zapisa | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "DVD-Dvx tehnika zapisa". Rad ima 23 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

VIŠA TEHNIČKA ŠKOLA-ČAČAK
Odsek:masinski
Smer:industrijska informatika
Predmet: Servis I montaza racunara
Semestar: IV
Seminarski rad
DVD-DIVX Tehnika zapisivanja
Sadrzaj:
DVD – ROM .................................................................1
DVD – VIDEO..............................................................3
DIV-X ...........................................................................5
DVD-AUDIO ...............................................................6
FORMATI UPISIVANJA ...........................................7
DVD – ZA UPIS ..........................................................9
DVD – RAM ................................................................11
DVD – RW ..................................................................15
DVD + RW .................................................................17
LITERATURA ..........................................................19
DVD-ROM Kao i kod DVD diskova, malo toga se razlikuje izmedju uredjaja za DVD-ROM i običnog uredjaja za CD-ROM, jer na to jedino ukazuje DVD logo na prednjoj strani. Čak i unutar ure-djaja ima više sličnosti nego razlika: sprega je ATAPI ili SCSI za bolje uredjaje, a transport je vrlo sličan bilo kom drugom uredjaju za CD-ROM. Podatak za CD-ROM se upisuje blizu gornje površine diska. Sloj podataka za DVD jebaš u sredini, tako da disk može da bude dvo-stran. Zato laserski sklop uredjaja za DVD-ROM treba da bude složeniji od onoga na uredjaju sa CD-ROM, da bi mu omogućio da čita i CD i DVD medijume. Prva rešenja su imala par so-čiva na okretaču: jedno da fokusira zrak na sloj podataka za DVD, a drugo za čitanje običnih CD diskova. Kasnije su se pojavila usavršenija rešenja koja su odstranila potrebu za prome-nom sočiva. Na primer, "dvojni diskretni optički pikap" firme Sony ima odvojene lasere opti-mizovane za CD (talasne dužine 780 nm) i za DVD (650 nm). Mnogi uredjaji firme Panasonic primenjuju čak i elegantnije rešenje koje izbegava potrebu da se menjaju i sočiva i laserski zraci, upotrebom logaritamskog optičkog elementa sposobnog da fokusira laserski zrak u dve diskretne tačke.
Uredjaji za DVD-ROM obrću disk znatno sporije nego oni za CD-ROM. Medjutim, kako se podaci na DVD diskovima pakuju sa mnogo većom gustinom, propusna moć je značajno bolja nego kod uredjaja za CD-ROM sa ekvivalentnom brzinom obrtanja. Dok uredjaj za 1xCD-ROM ima maksimalnu brzinu prenosa podataka od samo 150 Kbajta u sekundi, uredjaj za 1xDVD-ROM može da prenosi podatke na 1250 Kbajta u sekundi, što je nešto iznad brzine uredjaja za 8xCD-ROM.
Uredjaji za DVD-ROM su postali opšte raspoloživi početkom 1997. godine i ovi prvi 1x ure-djaji su takodje bili u stanju da čitaju diskove CD-ROM na 12x brzina – što je bilo dovoljno za reprodukciju videa na celom ekranu. Kao i kod CD-ROM, kako je tehnologija sazrevala, pojavljivale su se i veće brzine uredjaja. Do početka 1998. godine, višebrzinski uredjaji za DVD-ROM su stigli do tržišta, sposobni da čitaju DVD medijume dvostrukom brzinom, daju-ći podržanu brzinu prenosa od 2700 Kbajta u sekundi i obrćući CD-ove na 24 brzine, a krajem te godine performansa čitanja DVD je bila povećana na 5-brzinsku. Jednu godinu kasnije per-formansa se povećala na šestobrzinsku (8100 Kbajta u sekundi) za čitanje DVD medijuma i 32-brzinsku za čitanje CD-ROM memorija.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET