Društvene mreže | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Društvene mreže". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Универзитет у Новом Саду
Педагошки факултет у Сомбору
СЕМИНАРСКИ РАД:
ИНФОРМАТИКА У ОБРАЗОВАЊУ
ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ
Ментор: Студент:
мр Милан Обрић Далибор Пантелић
11/1/029
Сомбор, децембар 2011.
САДРЖАЈ:
Увод.....................................................................................................................3
Друштвене мреже.............................................................................................4
Предности друштвених мрежа...................................................................4
Мане друштвених мрежа............................................................................5
Facebook..............................................................................................................6
MySpace..............................................................................................................8
Twitter.................................................................................................................9
Google+..............................................................................................................10
Друштвене мреже у Србији............................................................................11
Закључак...........................................................................................................12
Литература........................................................................................................13
1. УВОД
Човек као јединка стално је у потрази за пријатељима. Свако од нас трага за особама које ће га саслушати, бити ту да деле срећне и тужне тренутке. У 21. веку, стицање нових познанстава никада није било лакше и то све захваљујући интернету.
Друштвене мреже, најпопуларнији су савремени начин за комуницирање путем интернета. То је постао најпопуларнији и најбржи начин за комуникацију и стицање нових пријатеља. Сваким даном број корисника друштвених мрежа расте због жеље за комуникациjом, а такође и због сопствене промоције на тим сајтовима. Једна од многобројних предности друштвених мрежа је могућност креирања сопственог идентитета онако како нама највише одоговара, јер особа која се налази са друге стране екрана не може да зна које особине имамо у стварном животу, па тако можемо да се представљамо на онај начин какви би смо желели да будемо.
Постоји велики број друштвених мрежа на интернету. Лидерску позицију држе Facebook, MySpace, Twitter и Google +.
2. ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ
Већина људи користи бар једну друштвену мрежу. Друштвене мреже су начин комуницирања у 21. веку. Примарно су фокусирани на стварање заједнице истомишљеника или повезивање одређене групе људи преко интернета. То могу бити пријатељи, особе из школе, са посла.
Први облици мреже у којима су људи почели виртуелно да се друже и стичу виртуелна познанства, били су chat додаци унутар форума и сајтова, помоћу којих су комуницирали са особама из разних делова света. Међутим, због лоше интернет конекције, то није увек било изводљиво. Са побољшањем технологије, повећао се и број корисника интернета, а самим тим створени су услови за даље развијање социјалних мрежа.
Прављењем свог профила постаје се члан друштвене мреже. Профил садржи основне информације типа: датум и место рођења, омиљена књига, филм, песма, певач, спортиста...Након попуњавања ових информација додају се пријатељи. То су обично људи које познајемо и након што они прихвате наш захтев, можемо комуницирати с њима, коментарисати њихове објаве и фотографије. Свака од друштвених мрежа са собом носи предности и мане.
2.1. Предности друштвених мрeжа
Главна предност друштевних мрежа је свакако могућност комуницирања са пријатељима и родбином. Многи корисници друштвених мрежа поново су ступили у контакте са старим пријатељима које нису дуго чули и видели.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET