Simulaciona analiza rada prediktivnog birača kol centra | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Simulaciona analiza rada prediktivnog birača kol centra". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Саобраћајни факултет,
Београд , ул . Војводе Степе 305.
СЕМИНАРСКИ РАД ИЗ ИНФОРМАТИКЕ И РАЧУНАРСТВА НА ТЕМУ
СИМУЛАЦИОНА АНАЛИЗА
РАДА ПРЕДИКТИВНОГ БИРАЧА CALL ЦЕНТРА
Студент:
Саша Николић, ПС 13----
Београд , мај 2014. године
Садржај
1. УВОД 3
2. СИМУЛАЦИЈА И ПРЕДИКТИВНИ БИРАЧ 5
3. ПРЕДИКТИВНИ БИРАЧ КАО ЗАТВОРЕНИ СИСТЕМ МАСОВНОГ ОПСЛУЖИВАЊА 6
4. СИМУЛАЦИОНИ МОДЕЛ 7
5. РЕЗУЛТАТИ СИМУЛАЦИЈЕ 12
6. ЗАКЉУЧАК 14
ЛИТЕРАТУРА 15
1. УВОД
Предиктивни бирач је компјутеризовани систем који истовремено окреће више телефонских бројева из неке унапред дефинисане листе. Изворно, предиктивни бирач је настао из аутоматског бирача и најчешће се користи у call центрима у делу телемаркетинга и телепродаје. [1]
За разлику од аутоматског бирача (autodialer ) који само окреће телефонске бројеве за оператере call центра док су слободни или чекају на успостављање већ започете везе, предиктивни бирач поред те основне функције користи и читав низ различитих алгоритама да би предвидео расположивост оператера или странке коју позива, прилагођавајући процес позивања очекиваном броју слободних оператера уз претпоставку да ће на позиве бити одговорено.
Предиктивни бирач прати одвијање позива, детектујући догађаје на линији. Он одбацује све неодговорене позиве, позиве на већ заузете линије, непостојеће бројеве, факс-машине, говорне аутомате и друге аутоматизоване сервисе повезујући оне позиве на које су клијенти одговорили са расположивим оператером. Можемо рећи да предиктивни бирач ослобађа оператера обавезе да води рачуна о оним позивима који су се неуспешно завршили.
Предиктивни бирач може драстично да повећа време које оператер проводи разговарајући са клијентом у односу на време у коме он чека на успостављање везе. Истраживана у 2002. години су показала да се јавља знатно повећање времена разговора у току једног часа са 20 минута на читавих 50 минута. Систем је нарочито подесан позивање из листа са пуно нетачних бројева при чему ради велики број оператера. [8]
Уобичајено, предиктивни бирач је повезам са CRM (Customer Relationship Management ) софтвером call центара из кога се генеришу листе бројева и извештаји о позивима . Неуспешни позиви се често анализирају да би се утврдило да ли ти бројеви треба поново да буду позвани или је неопходно да те бројеве оператер позове ручно или коришћењем аутоматског бирача . То се најчешће ради онда када оператер треба да прати поруке са говорног аутомата позваног броја .
Системи са предиктивним бирачем се највише користе у организацијама које се баве телемаркетингом и које су укључене у телефонску продају омогућавајући продавцима да имају дуже време контакта са потенцијалним купцима. Такође, предузећа често користе предиктивне бираче за истраживање и праћење тржишта као и за прикупљање дугова, када је неопходан непосредан контакт између оператера предузећа и странке.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET