Bežična računarska mreža | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Bežična računarska mreža". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U BEOGRADU TEHNIČKI FAKULTET U BORU
ODSEK ZA INFORMATIKU
SEMINARSKI RAD IZ RAČUNARSKE MREŽE
Bežična računarska mreža
Sadržaj
Sadržaj Bežične i mobilne mreže Karakteristike bežičnih mreža 802.11 Bežični LAN-ovi Sistemska arhitektura kod 802.11 Protokol arhitektura Rast bežičnih mreža Mane Nesavršeni standardi Vrste bežičnih mreža Izgled jedne bežične mreže Autentikacija korisnika Wired Equivalent Privacy Šifrovanje Napadi Pasivni napadi Aktivni napadi 1 Aktivni napadi 2 Aktivni napadi – krađa sesije Standard 802.1x Standard 802.1x Standard 802.1x WEP2 – nadogradnja WEP Literatura
i 1 2 3 4 6 8 8 8 9 9 10 10 10 10 10 11 11 11 11 11 12 12 ii
i
Seminarski rad iz Računarske mreže
BEŽIČNE MREŽE
Bežične i mobilne mreže
Osnovni elementi jedne bežične mreže prikazani su na slici 1. Njihove funkcije i uloge u okviru mreže su sledeći: • bežični host-ovi - kao i kod ožičenih mreža, host-ovi su krajnji uredjaji koji izvršavaju aplikaciju. Bežični host-ovi mogu biti laptopovi, palmtop-ovi, PDA-ovi, telefoni, ili desktop računari. Sami po sebi host-ovi mogu, ali i ne moraju biti mobilni • bežični putevi – host se povezuje sa baznom stanicom ili drugim bežičnim host-om preko bežične komunikacione veze. Različite tehnologije bežičnih veza karakterišu se različitim brzinama prenosa kao i različitim dometom prenosa. Na slici 2 prikazane su karakteristike standarda najpopularnijih bežičnih veza. Slika 1 - Elementi bežične mreže
Slika 2 - Karakteristike veze kod tipičnih bežičnih mrežnih standarda

bazna stanica (BS) - ključni je gradivni blok bežične mrežne infrastrukture. Nasuprot bežičnim host-ovima i bežičnim putevima (vezama), BS nema svoj jasno izdiferenciran ekvivalenat (tzv.
1
Seminarski rad iz Računarske mreže
BEŽIČNE MREŽE
pandan uredjaj) kod ožičenih veza. BS je zadužena za predaju i prijem podataka (tj. paketa) ka ili od bežičnog host-a, kao i za koordinisanu predaju podataka većem broju bežičnih host-ova koji su pridruženi BS-u. Kada se kaže da je bežični host pridružen baznoj stanici tada to znači: (1) host se nalazi u komunikacionom dometu BS-a; i (2) host koristi BS da bi prosledio/primio podatke ka/od neke mreže. Tačke pristupa (Access Points) kod 802.11 bežičnog LAN-a su tipični primeri BS-ova. AP-ovi ne kontrolišu samo pristup medijumu nego deluju i kao mostovi ka drugim bežičnim i ožičenim mrežama. . BS (alternativno nazvana AP) se najčešće povezuje sa nekom većom mrežom (kakve su Internet, javne telefonske mreže, i td.), pa shodno tome i funkcioniše kao spona na nivou veze OSI-ISO modela izmedju bežičnog hosta i ostatka sveta sa kojim taj host komunicira. Za host-ove koji su pridruženi baznoj stanici često kažemo da rade u infrastrukturnom režimu rada (infrastructure mode) jer svi tradicionalni mrežni servisi (dodela adresa i rutiranje) se obezbedjuju od strane mreže na koju je taj host povezan preko BS-a. Kod ad-hoc mreža, bežični host-ovi ne koriste infrastrukturu da bi se povezali. Svaki čvor može direktno da komunicira sa drugim čvorovima, tako da nije potrebno da postoje AP-ovi koji će, ako je potrebno, kontrolisati pristup medijumu. U odsustvu infrastrukture, host-ovi kod ad-hoc mreže moraju sami po sebi da obezbede usluge tipa rutiranje, dodela adresa, transliranje tipa DNS, i td. Zbog prethodno pomenutih funkcija, treba posebno naglasiti da je složenost čvora kod ad-hoc mreže znatno veća od čvora kod infrastrukturno bazirane bežične mreže.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET