SSD diskovi | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "SSD diskovi". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Visoka Tehnološka Škola
Šabac
Odsek: Informacione Tehnologije
SEMINARSKI RAD IZ PREDMETA
OPERATIVNI SISTEMI
Sadržaj
1. Zadatak seminarskog rada 3
2. SSD Disk (Solid State Disk) 4
2.1 Tradicionalni Disk 4
2.2 SLC - Single Level Cell diskovi 7
2.3 MLC - Multi Level Cell diskovi 7
2.4 Tipovi SSD diskova 8
3.1 Prednosti SSD diskova 9
3.2 Mane SSD diskova 9
3.3 Zaključak 10
4.Literatura 11
1. ZADATAK SEMINARSKOG RADA
Zadatak ovog seminarskog rada jeste upoznavanje sa SSD diskovima i načinom na koji oni rade kao i gde se sve koriste. SSD diskovi predstavljaju veliki korak u tehnologiji I dosta su napredniji u odnosu na Hard diskove.Zadatak ovog seminarskog je objasnjenje SSD diskova,tj njihov rad,njihova primena,koriscenje,I njihova prednost u odnosu na Tvrdi disk tj Hard disk.SSD diskovi su dosta brzi napredniji a samim tim su I skuplji.Sve se vise koriste kako u Racunarskom Polju tehnologija tako I u svim ostalim poljima gde se sve vise I vise koriste jer se tehnologija sve vise I vise razvija.
2.SSD DISK (Solid State Disk)
EMBED PowerPoint.Slide.12
Slika 1: SSD disk
Trenutno hard disk u računaru predstavlja jednu od najsporijih komponenti sistema. Hard diskovi ili tvrdi diskovi, nisu se menjali godinama. Tačnije, nisu se menjali od samog svog nastanka. Oni su i dalje potpuno mehanički uređaji za magnetno smeštanje podataka.
2.1Tradicionalni disk
Tradicionalni hard diskovi imaju ploče koje se vrte velikom brzinom i glavu koja se kreće tik iznad tih ploča i upisuje na ploču magnetni zapis ili ga čita sa njega. Brzina čitanja i pisanja najviše zavisi od tri stvari: brzine rotacije ploča, brzine kretanja glave i količine memorije u samom disku. Ubrzavanje hard diskova se uglavnom vršilo ubrzavanjem broja okretaja ploča i bržim pokretanjem glave. Najbrži diskovi ovog tipa su Raptor diskovi čija su se magnetne ploča vrtele brzinom od čak 10.000 do 12.000 obrtaja u minuti, dok je kod modernih standardnih diskova ta brzina 7.200 obrtaja. Pojedini nešto stariji modeli koji su još uvek u upotrebi imaju brzinu od samo 5.400 obrtaja u minutu.
SSD diskovi predstavljaju veliki korak napred na polju hard diskova, nema više pokretnih magnetnih ploča, nema više obrtanja i pokretnih delova. SSD diskovi se suštinski prave od memorijskih modula.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET