Konfiguracija studija za snimanje dramskog programa | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Konfiguracija studija za snimanje dramskog programa". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu
Katedra za snimanje i dizajn zvuka
Predmet: Snimanje i dizajn zvuka za radio
Seminarski rad
Konfiguracija studija za snimanje dramskog programa
Beograd 2010. godina
Sadržaj:
Uvod..........................................................................................................3-6
Igrajući prostor..........................................................................................6-7
Gluva soba.................................................................................................7-8
Eho soba.......................................................................................................8
Kupatilo........................................................................................................8Akustikastudija.............................................................................................9
Piključci u studiju.........................................................................................9
Ražiska soba..........................................................................................10-13
Zaključak....................................................................................................13
Literatura.....................................................................................................14
Uvod
Danas u svkodnevici slušamo radio program. Gotovo nikakve komunikacije na svetu ne bi postojale bez elektromagnetnih talasa, koji i radio čine mogućim. Danas i ne razmisljamo i ne pričamo o istoriji radija i kako on radi.
Lepa priča o radiju započinje u Britaniji davne 1873. godine kada je naučnik James Maxwell je napisao matematičku teoriju o posebnoj vrsti energije. Ovu energiju je nazvao elektromagnetni talasi. U ovoj teoriji kaže da ova vrsta energije prolazi nevidljiva, kroz vazduh. Gospodin Maxwell nije bio u mogućnosti da dokaže ovu ideju. Drugi naučnici je takođe nisu mogli dokazati sve dok nemački naučnik Heinrich Hertz nije teoriju podkrepio eksperimentom 1887 godine.
Eksperiment gospodina Hertza zvuči veoma jednostavno. Koristio je dva komada metala postavljena jedan kraj drugog. Koristio je elektricitet da stvori varnicu između dva parčeta metala.
Takođe je izgradio jednostavan prijemnik od žice koja je bila namotana mnogo puta u krug. Na krajevima namotaja su bili mali komadići metala odvojeni prostorom. Ovaj prijemnik je bio postavljen nekoliko metara od drugog uređaja.
Gospodin Hertz je dokazao da je ideja gospodina Maxwella bila tačna. Elektromagnetni talasi ili energija su prolazili kroz vazduh od jednog uredjaja do drugog.
Radio-talasi su postali poznati naučnicima kao Hertzovi talasi. Ali eksperiment i dalje nije bio upotrebljiv sve dok Guglielmo Marconi nije poboljšao uređaj koji je stvarao Hertzove talase. On je započeo svoje eksperimente u Italiji 1894 godine.
Gospodin Marconi je ubrzo bio u mogućnosti da emituje zvuk preko daljine od nekoliko kilometara. Pokušao je da upozna zvaničnike italijanske vlade o svom otkriću, ali oni nisu bili zainteresovani.
Gospodin Marconi je putovao u Britaniju. Njegova inovacija je ovde bila dobro primljena. 1897. je osnovao "Wireless Telegraph and Signal Company" - Kompaniju za bežicni telegraf i signale. Kompanija je otvorila prvu fabriku radija na svetu u Chelmsfordu u Engleskoj 1898 godine su ljudi počeli da šalju i primaju radio-poruke preko velikih razdaljina koristeći opremu proizvedenu u kompaniji gospodina Marconija.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET