Kabeli za napon od 110Kv | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Kabeli za napon od 110Kv". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

I UVOD
Osiguranje dostatnog i pouzdanog napajanja električnom energijom osnovni je preduvjet gospodarskog razvoja određenog područja.
Zadani cilj ostvaruje se kvalitetnom elektrifikacijom koja se postiže adekvatnom izgradnjom elektroenergetskih postrojenja i objekata, te povezivanjem istih u elektrodistributivni sustav.
Za ovaj maturalni rad bit će dan opis dijela elektroenergetskog postrojenja, odnosno kabelskog dalekovoda 110 kV kao elementarnog dijela za povezivanje transformatorskih stanica zadane naponske razine.
II TEHNIČKI OPIS
Zamišljena transformatorska stanica (TS) 110/20(10) kV će se priključiti na prijenosnu mrežu izgradnjom kabelskog ulaza-izlaza s postojećeg dalekovoda (DV) 110 kV.
Početna točka kabelskog voda bit će stup broj 10., gdje se predviđa prijelaz iz nadzemnog u kabelski vod.
Na navedenom stupu je predviđena ugradnja platoa za montažu odvodnika prenapona i kabelskih završnica za prelazak iz zračnog u kabelski vod.
Do prethodno spomenutog platoa kabel je predviđeno „voditi“ po konstrukciji stupa učvršćujući ga kabelskim obujmicama od nemagnetiziranog materijala. Mehanička zaštita kabela pri dnu stupa izvest će se postavljanjem perforiranog čeličnog lima da visine tri metra od tla. Dodatno kabel se pri uvodu u tlo i kod stupa kao i kod postolja u vodnim poljima zaštićuje uvlačenjem kroz PEHD cijevi odgovarajućeg promjera duljine dva metra, od čega je jedan metar iznad tla, a jedan metar ispod tla.
Također je potrebno u podnožju stupa formirati rezervnu petlju 110 kV kabela, kojom se osigurava rezerva za popravke kabelskih završnica, predmetne trojke kabela.
Rezervna petlja se polaže u kabelski rov na dubini od 1,2 do 1,8 metara.
Isto tako važno je cijelom dužinom trase kabelskog voda položiti uzemljivačko uže Cu odgovarajućeg presjeka, koje se na krajevima trase spaja s uzemljivačem predmetnog stupa i transformatorske stanice (TS) 110/20(10) kV.
III TEHNIČKE KARAKTERISTIKE ENERGETSKOG KABELA I OSTALIH SPOJNIH ELEMENATA
Osnovni podaci kod naručivanja proizvoda
Prije pripreme ponude, potrebno je prikupiti minimum prethodnih tehničkih
podataka i to:
Za sve primjene
- nazivni napon
- crtež kabela u presjeku
- sve podatke o kabelu kao npr. presjek i materijal izrade vodiča i el. oklopa,
promjer vodiča, promjer preko izolacije i ukupni vanjski promjer
Dodatno za:
Vanjske kompozitne i suhe završetke
- priključak na sabirnicu ili vodič te vrsta materijala
Završetke za postrojenja i transformatore
- detalji priključka, norma i tip
Spojnice s ili bez prekida el. oklopa kabela
- dužina trase kabela
Elektroenergetski kabel
Za priključenje TS 110/20(10) kV na prijenosnu mrežu 110 kv predviđena je ugradnja energetskog kabela s aluminijskim vodičem i izolacijom od umreženog polietilena (XLPE) tip: A2XS(FL)2Y + 1000 RM/95 64/110 kV
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET