Dobrovoljno penziono osiguranje | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Dobrovoljno penziono osiguranje". Rad ima 20 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET PRIVREDNA AKADEMIJA U NOVOM SADU FAKULTET ZA EKONOMIJU I INZINJERSKI MENADZMENTSEMINARSKI RADDOBROVOLJNO PENZIONO OSIGURANJE
NOVI SAD,2012 GODINA
SADRŽAJ
UVOD………………………………………………………………………………………...3
1. PENZIJSKO OSIGURANJE.……………………………………………………...…….5
1. Pojam penzijskog osiguranja………………………………………………………..5
1.1. Osnovni pokazatelji penzijskog osiguranja………………………………………6
1.2. Obavezno i dobrovoljno penzijsko osiguranje.…………………………………..6
1.3. Socijalna siguranost i oblici finansiranja…………………………………………8
1.3.1. Finansiranje socijalne sigurnosti………………………………………………..8
2. DOBROVOLJNO PENZIJSKO OSIGURANJE……………………………………....11
2. Dobrovoljno penzijsko osiguranje.…………………………………………………11
2.1. Preduslovi za razvoj dobrovoljnog penzijskog osiguranja………………..……12
2.2. Uticaj dobrovoljnog penzijskog osiguranja na tržište kapitala………………...14
2.3. Dobrovoljni penzioni fondovi.…………………………………………………….14
2.3.1. Načela dobrovoljnih penzionih fondova……………………………………….16 2.4.Podela penzijskih planova……………………………………………………………….17 ZAKLJUČAK..........................................................................................................................19
LITERATURA……………………………………………………………………………...20
U V O D
Penzijsko osiguranje predstavlja značajnu granu osiguranja čiji je cilj obezbeđenje ekonomske sigurnosti pojedinaca nakon odlaska u penziju.
Dobrovoljno penzijsko osiguranje predstavlja dodatni oblik penzijskog osiguranja kojim se povećava iznos penzijskih nadoknada pojedinaca iznad obima koje pruža obavezno penzijsko osiguranje.
Uvođenje Dobrovoljnog Penzijskog osiguranja u naše društvo ima veliki uticaj na mene za odabir ove teme. Kroz ovaj rad potrudiću se da na najbolji mogući način sagledam ovu problematiku.
Zakonom o dobrovoljnom penzijskom osiguranju daje se veliki doprinos daljoj reformi sistema socijalne sigurnosti kako bi se postigla njegova dugoročna održivost.
Srbija je jedna od poslednjih zemalja u Evropi koja kao deo penzijskog sistema uvodi dobrovoljno penzijsko osiguranje. Privatni penzijski Fondovi uvode se da bi se omogućila dugoročna štednja za starost. Svaki građanin se odlučuje da li će se učlaniti i koliko će uplaćivati u dobrovoljni penzijski Fond. Postoji neophodnost reforme penzijskog sistema zbog nedostatka sopstvenih sredstava.
Dobrovoljno penzijsko osiguranje je od posebnog značaja jer je jedno od najznačajnijih vidova štednje. Namensko je i dugoročno. Da bi se dobrovoljno penzijsko osiguranje razvijalo potrebna je stabilnost zemlje.
Razvoj dobrovoljnog penzijskog osiguranja u našoj državi omogućio bi veću stabilnost a povoljnost dobrovoljnog penzijskog osiguranja leži u tome tj.u spremnosti osiguranika da brinu o uslovima svoje budućnosti i budućnosti svoje porodice.
Dakle, osiguranici sa svoje strane mogu vrlo pozitivno uticati na stabilnost naše zemlje i na ovaj način dati veliki doprinos razvoju.
Cilj ovog rada je prikazivanje sadašnjeg stanja dobrovoljnog penzijskog osiguranja u Srbiji i ukazivanje na tendencije.
Rad je podeljen u tri celine koje će nas detaljnije upoznati sa navedenim problemima.
U prvom delu rada govorićemo o pojmu penzijskog osiguranja i neophodnosti njegovog postojanja. Prvi deo rada upoznaće nas sa značajnijim vrstama penzijskog osiguranja tj.obaveznim i dobrovoljnim penzijskim osiguranjem.Biće objašnjeni načini finansiranja penzijskih osiguranja. Ovaj deo rada će biti takođe posvećen tekućem stanju penzijskog sistema u Srbiji.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET