Marketing plan na primeru Zastave 10 | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Marketing plan na primeru Zastave 10". Rad ima 40 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


MEGATREND UNIVERZITET
FAKULTET ZA POSLOVNE STUDIJE
Seminarski rad:
Marketing plan – na primeru ZASTAVE 10
Predmet:
Ponašanje potrošača
Beograd, 2009/10.
SADRŽAJ
UVOD 2
1. POJAM MARKETING PLANA 4
1.1. Planiranje marketinga 4
1.2. Organizacioni aspekt planiranja 4
1.3. Analiza ograničenja 5
1.4. Marketing ciljevi 7
1.5. Marketing zadaci 7
1.6. Marketing strategija 7
2. MARKETING PLAN PREDUZEĆA „ZASTAVA PROMET“ 8
2.1. ISTORIJAT RAZVOJA PREDUZEĆA 8
2.2. SWOT analiza preduzeća „Zastava Promet“.......................................13
2.3. MARKETING MIKS 15
2.3.1. Instrumenti marketing miksa*opis proizvodnog programa*...................15
2.3.2. Cena kao element marketing miksa 18
2.3.3. Distribucija kao element marketing miksa 18
2.3.4. Promocija kao element marketing miksa 19
2.4. MARKETING STRATEGIJA 20
2.4.1. Ciljna tržišta 20
2.4.2. Analiza konkurencije 20
2.5. PLAN ZA REALIZACIJU PROIZVODA ZASTAVE 10 27
3. UMESTO ZAKLJUČKA...........................................................................28
LITERATURA 31
Dodatak: Promocija proizvoda ZASTAVA 10..............................................................32
UVOD
Prema Kotleru, marketing je "društveni i upravljački proces kojim-putem stvaranja i razmene proizvoda i vrednosti sa drugima-pojedinac i grupe dobijaju ono što im je potrebno i što žele". Kigen smatra da je "marketing proces usmeravanja resursa i ciljeva preduzeća ka mogućnostima i potrebama okruženja". Milosavljević definiše marketing kao "da strategija preduzeća bude tržišno usmerena, tj. da se stratrgija definiše polazeći od potreba i zahteva tržišta". Levit jasno oderđuje suštinu marketinga odnosno, uočava razliku između tradicionalne prodaje i marketing koncepcije, odnosno prodaja se bavi potrebom prodavca da pretvori svoj proizvod u novac, dok se marketing bavi potrebama kupaca za određenim proizvodom i svim onim što je u vezi sa stvaranjem, isporukom i krajnjom potrošnjom. Veliki istraživač iz oblasti menadžmenta Peter Drucker smatra da je "marketing toliko suštinski da se ne može smatrati posebnom funkcijom. To je ceo posao sagledan sa stanovišta njegovog krajnjeg rezultata a to je, sa stanovišta kupca". Na našim prostorima, uglavnom se marketing poistovećuje samo sa prodajom i oglašavanjem. Međutim, prodaja i oglašavanje jesu deo marketinga ali samo jedan njegov manji deo, one jesu marketinške funkcije ali ne i ključne.
Prema tome, zaposleni u marketingu, shvatajući potrebe kupaca, razvoj proizvoda koji omogućava prestižnu vrednost, odrede cenu i tržišno ga pozicioniraju(na način da zadovolje te potrebe) onda je u potpunosti primenjen marketinški način poslovanja.
Sveobuhvatno sagledavanje definicije marketinga, potrebno je precizno definisati sledeće pojmove: potrebe, želje, tražnja, proizvodi, usluge, vrednost, zadovoljstvo, razmena, transakcija, odnosi, mreža, tržište. Da bi se pravilno shvatila suština marketinga, kao preduslov marketinškog delovanja mora se imati u vidu tržišno opredeljen predmet rada, dobru organizaciju i kvalitetnu kontrolu.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET