Inflacija | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Inflacija". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА МЕНАЏМЕНТ И ПОСЛОВНЕ КОМУНИКАЦИЈЕ
СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ
СЕМИНАРСКИ РАД
ИЗ ПРЕДМЕТА ОСНОВИ ЕКОНОМИЈЕ
ТЕМА: ИНФЛАЦИЈА
Професор: Весна Штефанидес Студент: Вук Веселичић
Бр. Индекса
Сремски Карловци, jануар 2011. год.
САДРЖАЈ
УВОД......................................................................................................
ИНФЛАЦИЈА.......................................................................................
ДЕФЛАЦИЈА........................................................................................
ВРСТЕ ИНФЛАЦИЈЕ.........................................................................
ОЧЕКИВАНА И НЕОЧЕКИВАНА ИНФЛАЦИЈА......................
ИНФЛАЦИЈА ИЗАЗВАНА ПРОМЕНАМА У
СТРУКТУРИ ТРАЖЊЕ.....................................................................
ИНФЛАЦИЈА ПОДСТАКНУТА ЦЕНАМА...................................
ИНФЛАЦИЈА ПОДСТАКНУТА ПОРЕЗИМА..............................
ИНФЛАЦИЈА ПОДСТАКНУТА ПРОФИТОМ............................
ИНФЛАЦИЈА ПОДСТАКНУТА ТРАЖЊОМ..............................
ИНФЛАЦИЈА ПОДСТАКНУТА ТРОШКОВИМА......................
ЗАКЉУЧАК..........................................................................................
ЛИТЕРАТУРА......................................................................................
1. УВОД
Овај семинарски рад за тему има питање инфлације, која уз питања везана за раст цена, запосленост, продуктивност, каматне стопе, државни буџет, платни биланс, енергетску ситуацију, екологију и економске аспекте опорезивања, представља кључну област којом се бави макроекономија.
Економија је наука која се бави анализом економских законитости, принципа и механизама функционисања привреде, како на микро, тако и на макро нивоу.
Макроекономија јесте појам изведен из две грчке речи „макрос“ – велики и „оикономија“ – привреда, који везујемо за научну дисциплину која проучава проблеме друштвене привреде као целине. Постоје бројне дефиниције макроекономије различитих научника који су се бавили или се и данас баве овом области економије. Макроекономија као студија датира од Кејнса ( Џон Мејнард Кејнс 1883 – 1946 ) и практично се и у данашње време изучава кроз категорије које је он поставио. Предмет узучавања макроекономије је функционисање привреде као целине, односно економски агрегати којима се изражавају резултати укупне производње ( национални доходак, друштвени производ ), основни чиниоци производње ( запосленост, механички прогрес ), ниво међународне размене ( увоз, извоз, трговински и платни биланс ), односи у расподели мационалног доходка ( инвестициона, лична, општа и заједничка потрошња ), економски раст и развој, животни стандард, национални рачуни и слично. ( Д. Дашић, ор.сит.стр.13 ). Из свега наведеног у уводу овог семинарског рада јасно је да је макроекономија подједнако важна и за државу и за грађане конкретне државе, чији је животни стандард директно везан за политику која се на том пољу спроводи. Инфлација је један од оних фактора који, у случају да се не спроводе мере за њено смањење, може у великој мери нарушити макроекономски амбијент и успорити развој једне државе.
2. ИНФЛАЦИЈА
Инфлација јесте она економска појава која се, иако је типична за привреде земаља у развоју и неразвијене или недовољно развијене земље, може догодити и најразвијенијим привредама света. То је разлог зашто њену стопу врло пажљиво прате како еномисти тако и грађани.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET