Proces upravljanja ličnim komunikacijama u Bosni i Hercegovini | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Proces upravljanja ličnim komunikacijama u Bosni i Hercegovini". Rad ima 22 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


UNIVERZITET U TUZLI
EKONOMSKI FAKULTET U TUZLI
PROCES UPRAVLJANJA LIČNIM KOMUNIKACIJAMA U
BOSNI I HERCEGOVINI
SEMINARSKI RAD
Predmet: Marketing I
2.Jokić Vedrana I-1383/06
3.Jahić Aldijana I-1331/06
Tuzla, decembar 2008.
SADRŽAJ
UVOD............................................................................................................................... 3
1. PROMOCIJA-INSTRUMENTI MARKETING MIKSA......................... 4
1.1.Korjeni promocije........................................................................................................ 4
1.2. Pojam i uloga promocije............................................................................................. 4
2. PROCES KOMUNICIRANJA ……………………………………………….... 6
2.1. Primjena promotivnog miksa-značaj pojedinih metoda....................................... 9
3. LIČNA PRODAJA ………………………………………………..…………...... 9
3.1.1.Dimenzioniranje lične prodaje............................................................................... 10
3.1.1.1. Unapređenje prodaje......................................................................................... 12
4. PRIVREDNA PROPAGANDA............................................................................ 13
4.1. Pojam i uloga privredne propagande……………………………………….…… 13
4.1.1. Sredstva (budžet) za privrednu propagandu…………………………………. 14
4.1.1.1. Efikasnost privredne propagande………………………………………….. 15
4.1.1.2. Posrednici ili mediji........................................................................................... 16
4.1.1.3. Prigovori privrednoj propagandi.................................................................... 18
4.1.1.4. Publicitet i odnosi s javnošću………………………………………………… 18
ZAKLJUČAK........................................................................................................... 20
LITERATURA……………………………………………………………………. 21
UVOD
Sva preduzeća obavljaju aktivnosti u određenoj sredini, odnosno u okruženju koje u velikoj mjeri opredjeljuje njihovu poslovnu aktivnost i rezultate. Okruženje na osnovu rada preduzeća stvara šanse za uspješno poslovanje, ali i opasnosti koje mogu dovesti u pitanje njegovu konkurentnost i opstanak na tržištu. Kao takvo, preduzeće je element okruženja, te svojom aktivnošću, srazmjerno svojoj snazi, utiče na funkcionisanje okruženja.
Preduzeće je u stalnoj interakciji s ostalim učesnicima u okruženju, s nekima u direktnoj, s nekima u indirektnoj, a s nekima u vrlo blagoj ili gotovo nikakvoj vezi.
Tržišno orijentisano preduzeće, koje sprovodi istraživanje svog užeg i šireg okruženja (tržišta, tražnje, konkurenata) vrši segmentaciju tržišta i posebno sprovodi istraživanje ponašanja potrošača, te na osnovu toga koncipira instrumente marketing miksa što za rezultat ima usvajanje savremenog sistema komuniciranja s okruženjem.
Tržišno komuniciranje usmjereno je ka potrošačima, posrednicima i širem okruženju, tj. javnosti. Dio komunikacionog miksa može biti usmjeren ka zaposlenima u preduzeću. Na ovaj način preduzeće se javlja u ulozi komunikatora i promotora.
Pojam komuniciranja bi se trebao svesti na “unaprijeđenje prodaje tj. plasmana”, odnosno sistem komuniciranja između proizvođača i potrošača.
Ključ uspjeha svakog preduzeća je uspostavljanje zdrave komunikacije s potrošačima u okruženju, a o pojmu, načinima i vrstama komuniciranja upoznat ćemo vas kroz naš seminarski rad.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET