Portfolio menadžment Hedž fondova | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Portfolio menadžment Hedž fondova". Rad ima 26 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U TUZLI
EKONOMSKI FAKULTET
ŠK. 2011. /12.
Seminarski rad iz nastavnog predmeta
PORTFOLIO MENADŽMENT FINANSIJSKIH INSTITUCIJA
- PORTFOLIO MENADŽMENT HEDŽ FONDOVA-
Hasanbasić Irma I – 1936/08
Tuzla, oktobar, 2011.
SADRŽAJ
UVOD 2
1 PORTFOLIO MENADŽMENT 3
1.1. Osnovne karakteristike portfolio menadžmenta 3
1.2. Osnovne karakteristike hedž fondova 4
1.3. Hedž fondovi danas 5
2 PORTFOLIO MENADŽMENT HEDŽ FONDOVA 6
2.1. Struktura hedž fonda 6
2.2. Naknade u hedž fondu 8
2.3. Strategije hedž fonda 9
2.4. Upravljanje rizicima hedž fondova 10
3 REGULATIVA HEDŽ FONDOVA 12
3.1. Regulativa u SAD-u 12
3.2. Poređenje sa drugim fondovima 14
3.3. Regulativa EU 15
3.3.1. Ulaganje u hedž fondove 15
3.3.2. Primjer regulacije hedž fondova - Njemačka vs Italija 16
4 LONG TERM CAPITAL MENAGEMENT (LTCM) HEDŽ FOND 19
ZAKLJUČAK 23
LITERATURA 24
UVOD
Hedž fond (engl.Hedge Fund) je posebna vrsta privatnog investicionog fonda za ograničen broj ulagača sa širokim spektrom investicionih i kupoprodajnih aktivnosti.
Članovi fonda plaćaju određenu proviziju investicionom menadžeru za upravljanje imovinom fonda. Hedž fondovi nude priliku za ostvarivanje visokih prinosa uz visok rizik.
Originalni hedž fondovi nastoje da smanje tržišni rizik kratkom pozicijom određenih hartija u isto vrijeme kada imaju duge pozicije na druge hartije.
Ono što odvaja hedž fondove od običnih (engl.mutual funds) je špekulativna priroda i sloboda investiranja  i trgovine na sekundarnim tržištima. Njihova ciljna klijentela su bogati pojedinci sa većom tolerancijom, kada je u pitanju rizik.
Ovi fondovi su za razliku od klasičnih (mutual) fondova slabije regulisani, zbog usmjerenosti  ka sofisticiranijim investitorima. U SAD-u zakoni zahtijevaju da većina investitora u fondu budu akreditovani, što znači da moraju imati određena godišnja minimalna primanja i imovinu veću od milion dolara + adekvatno investiciono znanje da bi dobili status akreditovanog investitora.
Cilj pisanja seminarskog rada je da se pokuša shvatiti način na koji funkcionišu hedž fondovi, koje strategije koriste prilikom investiranja, kako upravljaju svojim portfoliom, te kako je njihovo poslovanje zakonski regulisano u različitim državama, obzirom da su hedž fondovi jedan od novijih oblika investicionih fondova na finansijskom tržištu.
Prvi dio seminarskog rada odnosi se na osnovne karakteristike portfolio menadžmenta, kao novog pristupa u upravljanju investicionim portfoliom finansijskih institucija.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET