Osnovne karakteristike biznis plana i plan prodaje | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Osnovne karakteristike biznis plana i plan prodaje". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U BEOGRADU
EKONOMSKI FAKULTET
BEOGRAD
SEMINARSKI RAD
Predmet: Strategijski menadžment
Tema: Osnovne karakteristike biznis plana i plan prodaje
Beograd, 2009.god. SADRŽAJ
TOC o "1-3" h z u
1.UVOD.....................................................................................................................................1
2. POJAM I OSNOVNE KARAKTERISTIKE BIZNIS PLANA.............................................2
3. POTREBA ZA KONCEPTUALNIM PLANOM…………………………………………..3
4. PRISTUP IZRADE KONCEPTA I BIZNIS PLANA……………………………………...4
5. FAZE IZRADE BIZNIS PLANA.........................................................................................4
6. PLAN MARKETINGA (PRODAJE)....................................................................................6
6.1. Asortiman, ciljno tržište i njihove osnovne karakteristike......................................6
6.2. Analiza i procena tražnje.........................................................................................7
6.3. Analiza i procena promocije, distribucije i cene.....................................................9
6.4. Analiza i procena ponude......................................................................................12
6.5. SWOT analiza........................................................................................................12
6.6. Projekcija plasmana proizvoda..............................................................................13
7. ZAKLJUČAK.......................................................................................................................14
LITERATURA……………………………………………………………………………….15
1.UVOD
Biznis (poslovni) plan jeste svaki dokument koji sadrži najbitnije informacije o planiranim poslovnim aktivnostima i finansijskim efektima istih tih aktivnosti, što će reći da jedan dokument definišemo kao poslovni plan ako su u njemu sadržane buduće poslovne aktivnosti. Biznis plan je zapravo napisani rezime prošlih, sadašnjih i budućih aktivnosti preduzeća-preduzetnika, odnosno najefikasniji način da iz prošlosti (sadašnjosti) stignemo u budućnost. Biznis planovi se vrlo često ili bolje rečeno, obično, poistovećuju sa novim investicionim ulaganjima.
Razlozi za pisanje biznis plana mogu se posmatrati iz ugla budućeg preduzetnika i potencijalnog investitora. Zbog toga se može zaključiti da biznis plan ima internu i eksternu namenu. S obzirom na to da je značajan za širok krug korisnika, sadržina i fokus biznis plana moraju biti prilagođeni specifičnim očekivanjima i zahtevima ovih korisnika i to tako da se probaju zadovoljiti zahtevi i potrebe svih korisnika. Nezavisno od toga ko je korisnik informacija, kada se izrađuje biznis plan moraju se uvažiti bar naredne tri perspektive: perspektiva preduzetnika, tržišna perspektiva i perspektiva investitora. Pored toga da bi izrađeni biznis plan bio kvalitetan on mora biti razumljiv, relevantan, oprezan i pouzdan.
Naučno je utvrđeno i praktično dokazano da svaki preduzetnički projekat treba prvo pažljivo koncipirati (osmisliti) a zatim ga što objektivnije planirati, ukoliko se teži njegovoj efikasnoj i efektivnoj realizaciji. Ukoliko krajnji rezultat koncipiranja bude pozitivan, preduzetnik može pristupiti planiranju svog biznisa i obezbeđivanju materijalnih, kadrovskih, legalizacionih i drugih uslova za njegovu realizaciju, a ukoliko se pokaže da je odabrana poslovna ideja neizvodljiva ili tržišno neefektivna preduzetnik se blagovremeno odvraća od daljih ulaganja.
Pri izradi koncepta sopstvenog biznisa i biznis plana za taj poduhvat, preduzetnik se može opredeliti za jedan od tri pristupa, i to za: individualni, ekspertski ili konsultativni. Ipak najbolje bi bilo da vlasnici preduzeća uvek sami pišu plan za sebe, uz stučnu pomoć kvalifikovanih konsultanata.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET