Komunikativna sposobnost lične prodaje | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Komunikativna sposobnost lične prodaje". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ВИСОКА ПОСЛОВНА ШКОЛА
ЛЕСКОВАЦ
СЕМИНАРСКИ
РАД
ТЕМА:
КОМУНИКАТИВНА СПОСОБНОСТ ЛИЧНЕ ПРОДАЈЕ
ПРЕДМЕТ:
ПОСЛОВНО КОМУНИЦИРАЊЕ
УЦЕНИК:
Радош Радоњић
10978/2009
МЕНТОР: СМЕР:
ДР. МИРА АВРАМОВИЋ МЕНАЏМЕНТ У БИЗНИСУ
2010 год.
САДРЖАЈ
Трагање за потенцијалним купцима……………...…………………………….1
Приступи потенцијалним купцима…………………………………...………2-3
Успостављанје и развој односа са купцима…………………………...……….4
Припрема за продајни разговор-прикупљанје информација…………….....5-6
Фазе продајног разговора………………………………………………..………7
Отварање продајног разговора………………………………………..………...8
Презентација………………………………………………………...………..9-10
Дискусија као фаза продајног разговора……………………………..……….11
Заклјучиванје продајног разговора…………………………………..…….12-13
Праћење продаје…………………………………………………...………..14-15
11. Литература………………………………………………………………………16
ТРАГАНЈЕ ЗА ПОТЕНЦИЈАЛНИМ КУПЦИМА
У трагању за потенцијалним купцима користе се различити методи и извори, а најважнији су:
• центри утицаја,
• посматрачи,
• бескрајни ланац,
• рекламирање,
• директно лобирање.
Центри утицаја - Обилазећи клубове, друштвене организације, професионална удружења и друге групације, продавци су у могућност да се сретну са утицајним људима који би могли или да постану купци или да им помогну да сретну потенцијалне купце. Док се крећу у тим центрима утицаја, продавци треба да раде дискретно и са "углађеним" манирима како би њихово занимање изгледало сасвим небитно а не као разлог дружења са људима.
Посматрачи - су особе које за рачун продавца, често уз новчану надокнаду, покушавају да уђу у траг потенцијалним купцима. Постојећи купци су најбољи "посматрачи" јер могу продавце да препоруче потенцијалним купцима. Готово сви који су у контакту са јавношћу, укључујући секретарице, трговце у малопродаји, возаче таксија, курире па чак и продавце конкуренције, могу да одиграју улогу "посматрача".
Бескрајни ланац - Уходани купци, а поготову нови купци, имају наглашен интерес да хвале купљене производе с обзиром да на тај начин желе да потврђивањем свог избора смање сопствену анксиозност. Често су спремни да у улози задовољних купаца то потврде и писменим похвалама. Користећи се везама и препорукама задовољних купаца, продавци су у могућности да направе бескрајан ланац трагова. Међутим, продавач мора да се потруди да задовољи највећ број купаца јер ће, у супротном, ланац бити прекинут. Давање новчане надокнаде за препоруку не представља реткост.
Рекламације се често користе у процесу тражења нових купаца. Бројна предузећа не реагују адекватно на директне телефонске позиве или писмене упите људи који су се јавили на основу објављене поруке, података у адресару, дистрибуираних брошура, популарних магазина, плаката, телевизије или радија. Нека истраживања показују да значај број људи који су тражили информације од продавача никад нису добили било какав одговор. Преко две петине од укупног броја купаца тражене одговоре добија сувише касно. Након протека времена, такви одговори су најчешће бескорисни јер је купац изгубљен, можда и заувек. Алармантан је податак да представници продаје никада нису реаговали чак на седамдесет и два одсто упита анкетираних купаца, што јасно говори о несхватању улоге и значаја благовременог комуницирања и отклањања примедби. Споро реаговање на упите купаца погубно је за предузеће колико и игнорисање купаца у конкретном продајном објекту.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET