Alokacija rada | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Alokacija rada". Rad ima 19 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


АЛОКАЦИЈА РАДА
- СЕМИНАРСКИ РАД -
Ментор: Израдио:
Београд, јул 2011. год.
САДРЖАЈ:
1.УВОД 3
2.МИГРАЦИЈЕ 4
2.1. ТИПОВИ МИГРАЦИЈА 4
2.2.ПОЈМОВНО ОДРЕЂЕЊЕ МИГРАЦИЈА 6
2.3.ТИПОВИ МИГРАЦИЈА РАДНЕ СНАГЕ 7
2.4.СПОЉНЕ МИГРАЦИЈЕ 9
5.ЕФЕКТИ САВРЕМЕНИХ МИГРАЦИЈА 11
6.ГРАЂАНИ СРБИЈЕ НА РАДУ У ИНОСТРАНСТВУ 12
7.СРПСКО СЕЛО И МИГРАЦИЈА 13
8.ЗАКЉУЧАК 17
9.ЛИТЕРАТУРА 19
1.УВОД
Појам радне снаге је различито схваћен у нашој литератури. Економисти су дуго времена користили дефиницију која се битно разликовала од оне која се налазила у западној литератури, с образложењем да радна снага у социјализму није роба као што је то случај у капитализму. У Економском лексикону се каже да је радна снага укупност човекових физичких и духовних способности које се могу користити у процесу производње.
Раст броја радне снаге унутар било ког региона зависи делом од стопе раста становника које се већ налази у том региону, а делом од миграција радне снаге. Краткотрајна емиграција може бити решење за недовољно упослену радну снагу, ако за њу постоје услови. Сезонском миграцијом се могу обезбедити средства за куповину опреме и оруђа за рад, као и за обучавање у развијенијој средини.
" Рад је роба, и као таква предмет трговине. Када се нека роба износи на тржиште , она није потреба продаваца, него потреба купаца, и то јој подиже цену . Немогућност опстанка човека који свој рад износи на тржиште у овом је случају потпуно беспредметна. Једино је питање колико она вреди купцу ."
2.МИГРАЦИЈЕ
Одлазак или миграција је феномен који је везан за популацију,односно популацијски феномен који је уз сво настојање јако тешко предвидети ,а самим тим и контролисати.Посебно се то односи на мигрирање високообразованог кадра популације,јер је тај кадар подвргнут синергијским утицајима коњуктурних и политичких чиниоца на тржишту радне снаге.,више него остали.Мигрирање високообразованог кадра или високообразоване радне снаге може се описати као комплексно поље одлучивања саме индивидуе у интеракцији са систематским чиниоцима.Последњи обликују регулативно поље индивидуалних одлука.На те њихове индивидуалне одлуке јако утичу краткорочност и дугорочност,једном речју време,скуп информација као информисаност,контакти пре и после мигрирања,коришћење интелектуалних ресурса,локалне политике владе,привреде,закона,друштва уопсте.
Задњих година,тачније од 1991.године, распадом бивше Југославије, долази до великих миграција које тотално мењају демографску слику Србије.Поразавајућа је чињеница да се ни последњих година ништа битније није променило,осим ако се није и увећала жеља за одласком у неку сигурнију и перспективнију земљу.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET