Uticaj saobraćaja na životnu sredinu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uticaj saobraćaja na životnu sredinu". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

КРИМИНАЛИСТИЧКО ПОЛИЦИЈСКА АКАДЕМИЈА
С Е М И Н А Р С К И Р А Д
Предмет: ЕКОЛОШКА БЕЗБЕДНОСТ
Тема:Утицај саобраћаја на животну средину
Професор: Студенти:
Александра Љуштина Марко Танасијевић 69/08
Вељко Танасијевић 70/08
Београд, 2011.
Садржај:
Увод 3
Утицај железничког, друмског, воденог, и
ваздушног саобраћаја на загађивање животне средине 4
2.1 Процена утицаја изградње саобрћајне трасе
са припадајућом инфраструктуром на животну средину 4
2.2 Утицај железничког саобраћаја на загађивање животне средине 6
2.2.1 Транспорт опасних материја 7
2.2.2 Прање кола и цистерни 7
2.2.3 Загађивање земљишта пружног појаса уљем и дериватима нафте 8
2.2.4 Утицај буке и вибрација у железничком саобраћају
на зивотну средину 8
2.3 Утицај друмског саобраћаја на загађивање животне средине 9
2.4 Утицај речног саобраћаја на загађивање животне средине 14
2.5 Утицај ваздушног саобраћаја на загађивање животне средине 16
3. Закључак 17
4. Литература 18
1.Увод
Велики пораст светског становништва током 20-тог века уз непрестано смањивање расположивих резерви природних ресурса и животног простора уз истовремено угрожавање еколошких фактора животне средине (повећање концентрације загађујућих супстанци у ваздуху, води и земљишту) указали су на пoтребу корените промене односа човечанства према факторима животне средине.
У превазилажењу све већег несклада између опредељења за здравију животну средину и потрeбе будућег економског раста, увођење и отелотворење концепта одрживог развоја представља заокрет модерног друштва и једино исправно решење. Одрживи развој је квалитативан раст тј. социоекономски и културни развој који је усклађен са условима, ограничењем и капацитетом животне средине (рационалност) и који треба да се одвија на начин да се будућим генерацијама не погоршавају услови опстанка. Овај концепт је усвојила Европска унија 1990. године, а две године касније то су учиниле и Уједињене Нације. Овај заокрет у погледу односа према животној средини је добрим делом заслуга екологије.
Екологија је биолошка дисциплина која проучава односе, структуру и функционисање природе у целини, укључујући и човека, односно човечанство као специфичну компоненту биолошких система на земљи. Бави се односима живих бића и њихове животне средине, као и узајамним односима свих организама у природи.
Савремена дефиниција екологије наглашава да је то наука која проучава решења која су жива бића релизовала, на различите начине, у вези са проблемима које им је спољашња средина поставила и која су она морала решити кроз своју еволуцију да би у тим конкретним срединама опстала. Једноставно речено, екологија се може одредити и као наука која изучава механизме опстанка живих бића.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET