Kontrola kvaliteta vode | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Kontrola kvaliteta vode". Rad ima 28 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


BESPLATNI GOTOVI SEMINARSKI, DIPLOMSKI I MATURSKI RADOVI.
POWERPOINT PREZENTACIJE I SVE VRSTE EDUKATIVNOG MATERIJALA.
POŠTOVANI,
NA NAŠIM SAJTOVIMA MOŽETE PRONAĆI SVE VRSTE SEMINARSKIH, DIPLOMSKI I MATURSKIH RADOVA, POWERPOINT PREZENTACIJA I DRUGOG EDUKATIVNOG MATERIJALA. ZA RAZLIKU OD OSTALIH MI VAM PRUŽAMO OD SVAKOG RADA SADRŽAJ I PRVE TRI STRANE TAKO DA MOŽETE TAČNO DA ODABERETE ONO ŠTO VAS ZANIMA, BROJ STRANA KAO I FORMAT U KOJEM JE DOKUMENT SAČUVAN. SVAKI NAŠ RAD IMA JEDNU CELINU OD SADRŽAJA, UVODA, RAZRADE DO ZAKLJUČKA. NAŠ CILJ NIJE PREDAJA GOTOVIH RADOVA VEĆ PRONALAŽENJE MATERIJALA I SMERNICA KOJI ĆE VAM POMOĆI DA SAMI IZRADITE KVALITETATAN I JEDINSTVEN RAD.
САДРЖАЈ:
Квалитет и контрола квалитета воде
Квалитет воде је релативан појам, који бива потпуно дефинисан тек када је, поред спознавања примеса, позната и будућа намена те воде. Према томе, квалитет воде се може дефинисати као подобност воде за одређе-ну употребу: снабдевање људи или животиња, снабдевање индустрије, одржавање здравог акватичног живота, наводњавање земљишта, рекреацију и друго. Имајући ово у виду, разумљиво је да се захтеви за количину појединих примеса, односно максимално дозвољене концентрације (МДК) примеса разликују у зависности од намене воде. Подаци дати у табели 3.1. илуструју зависност максимално дозвољених концентрација неких јона од намене воде.
ТАБЕЛА 3.1. - Максимално дозвољене концентрације (мг/дм3) неких јона у води у зависности од намене воде
Намена воде Вода за пиће Вода за пољопривреду Котловска вода Вода за хемијску индустрију Са2+ - - 0 200 Мг2+ 50 - 0 100 Фе2+ 0,3 - 0,01 5 Мн2+ 0,05 2 0 5 Пб2+ 0,05 5 - - Цд2+ 0,01 0,005 - Ознака - значи да присуство датог јона у води није битно
За карактеризацију воде одређују се различити физички, хемијски, биолошки и радиолошки показатељи квалитета. Да би се резултати одређивања квалитета различитих вода могли међусобом поредити, уведене су тзв. стандардне методе анализе вода, након пажљивог проучавања рас-положивих аналитичких поступака и метода. Који показатељи квалитета ће бити одређивани зависи пре свега од будуће намене воде. Такође, да би резултати одређивања били стварни показатељи квалитета дате воде, од изузетног значаја је и поступак узимања, чувања и припреме узорка за анализу.
Састав природних и отпадних вода се најчешће изражава у мг/дм3, што се некада поистовећивало са ппм (што представља лг у 106г). Данас се ппм углавном не користи, јер се густина многих, нарочито отпадних вода, знатно разликује од 1000 мг/дм3. У неким случајевима, када је кон-центрација загађујућих супстанци већа од 10000 мг/дм3, састав воде се изражава и у процентима (%). За неке параметре квалитета користе се и друге јединице, као нпр. степени за боју и мутноћу.
Избор поступака за анализу воде
Између поступака који се примењују за анализу појединих састојака незагађене (подземне, површинске и пречишћене) и загађене воде најчешће не постоји разлика. Тако се, на пример, за одређивање многих метала, користи атомска апсорпциона спектрофотометрија, која покрива доста широк опсег концентрација. Међутим, могућност концентрисања испаравањем, јонском изменом или екстракцијом омогућава примену многих поступака и када је концентрација у води мања од границе одређивања.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET