Preventivni poslovi i zadaci javne bezbednosti | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Preventivni poslovi i zadaci javne bezbednosti". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА КРИМИНАЛИСТИКУ И БЕЗБЕДНОСТ
БЕЗБЕДНОСНА ПРЕВЕНТИВА
ПРЕВЕНТИВНИ ПОСЛОВИ И ЗАДАТЦИ ЈАВНЕ БЕЗБЕДНОСТИ
индекс: 11/08
НИШ
ДЕЦЕМБАР 2010.
САДРЖАЈ
УВОД
БЕЗБЕДНОСНА ПРЕВЕНТИВА
ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ
ПРЕВЕНТИВА У ЈАВНОЈ БЕЗБЕДНОСТИ
ЗАКЉУЧАК
ЛИТЕРАТУРА
УВОД
У овом семинарском раду обрађујемо тему Превентивни послови и задатци јавне безбедности . Безбедносна превентива представља инператив модерне безбедности као услов развоја безбедности државе а самим тим и међудржавних односа и друштва уопште. Како би смо најбоље обрадили ову комлексну тему смо поделили у три тачке: безбедносну превентиву, јавну безбедност и улогу јавне безбедности у безбедносној превентиви.
Прва тачка овог рада објашњава безбедносну превентиву, сам појам превентиве њено значење и безбедносне превентиве као научне области. Њено научно и емпириско одређенје као и улогу и задатке које има.
Следећа, друга тачка овог рада обрађује Јавну безбедност. Улогу јавне безбедности у систему безбедности Републике Србије. Објашњава носиоце јавне безбедности, послове које извршава као и правне основе.
Последња тачка овог рада, објашнјава превентивне послове јавне безбедности. Даје опис истих као и улогу коју имају у борби против криминалитета
1. БЕЗБЕДНОСНА ПРЕВЕНТИВА
Превенција – у латинском језику praeventio (prae-venio, veni, ventum, praeventus, prevenire) означава одредницу и термин претећи, претицати одређену појаву. Аналогијом се да закључити да означава– предупређивање, спречавање, претходну заштиту, унапред избегавање нежељенога. У суштини за термин „превенција“ можемо казати да је преузет из медицинског вокабулара и праксе. У ширем значењу овог појма јасно су се издиференцирала два основна садржаја:
први подразумева интервенцију као примарну форму превенције. Суштински означава интервенцију према одређеним појавама са унапред прописаним примењивим средствима, начином примене итд.
други садржај се везује за префикс “пре” који у суштини означава превремену реакцију тј. реакцију пре него се манифестује било која нежељена појава која може угрозити безбедност.
Из појмовног одређења превенције се јасно може закључити да превенција у себи садржи укупност планских, осмишљених и организационо предузетих мера којима се настоји потпуно или делимично уклонити, или барем смањити непосредан или посредан настанак и утицај нежељених дела и појава. Безбедносна превентива представља сложену друштвено-историјску појаву и друштвену делатност, која се манифестује у разним аспектима: правним, организационим, политичким, социолошким, еколошким итд.
Обзиром да је научно изучавање безбедносне превентиве новијег датума, бар кад се говори о теорији безбедносне превентиве, иста представља историјско-друштвену појаву па ју је због тога тешко појмовно одредити једним мисаоним актом, а да исти задовољи и све методолошке захтеве, односно да се прецизно одреди њена димензија и све компоненте итд.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET