Savremeni oblici bezbednosnog ugrožavanja našeg društva | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Savremeni oblici bezbednosnog ugrožavanja našeg društva". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
СЕМИНАРСКИ РАД
Савремени облици безбедносног угрожавања нашег друштва
Ментор: Студент
Садржај
1. Увод 2
2. Неки од савремених облика угрожавања безбедности 3
3. Закључак 8
4. Литература 9
1. Увод
Данас се нашом планетом шири одређена доза страха. Као да се нешто велико очекује, као да нешто велико лебди око нас.
Сваки становник наше планете очекује да ово буде само тренутни утисак који ће релативно брзо проћи.
Чињеница је да је стање безбедности света очигледно поремећено, а многи мисле и да је ово ремећење проузроковано од стране некога ко свој унутрашњи развој базира на угрожавању других, односно да своје поремећено унутрашње стање безбедности одржи и учврсти проширивањем на рачун некога другога. Ова хидра уобличена у антисветском, политичком и економском лобију, покушава да привуче наше интернационализовано друштво које се у овако израженој угроженој безбедности може назвати и друштво без компаса.
Жеља тих светских моћника се огледа кроз настојање да нас, али не само нас, натерају да прихватимо решења која би једноставно наметнула и учврстила „слепи пут" на коме се данас објективно говорећи налази свет. Другим речима, они који су директно утицали, пре свега на стварање (настанак) нестабилне светске безбедности, односно безбедности на свим нивоима, оличене у данас израженој привредној рецесији - економској кризи светских размера и даље се проглашавају и намећу као универзални и једини лидери и пројектанти даљег развоја света.
Уосталом, двадесети век суштински ништа добро није донео са аспекта безбедности, посматрајући исту у најширем значењу њеног појма.
Могло би се закључити да је безбедност чак више и озбиљније угрожена него до сада, а последице тог савременог угрожавања није могуће прецизно одредити. Односно, данас се може поуздано закључити да се налазимо у периоду, тачније речено наступио је период великог угрожавања безбедности.
Идеја стварања новог светског поретка заслужује анализе са многих аспеката, односно обухвата све значајније области људског развоја. Те анализе не сумњиво треба да буду свеобухватне и ег зактне, валидне и поуздане, а нарочито када се спроводе у области безбедности.
Безбедност се убраја у области које су најзначајније за живот и развој државе и друштва. Када се врши анализа стања безбедности или било која друга анализа са аспекта безбедности, неопходно је у обзир узети неколико чињеница међу којима најзначајније место заузима и она која подразумева да савремена безбедност мора бити усмерена ка појединцу, националној безбедности држава па тек онда ка глобалној безбедности.
То значи да идеја стварања савремене (реалне) безбедности мора и да потекне од појединца, група, држава, нација. Свакако све то у циљу изградње заједничког општеприхваћеног и прилагођеног (адаптибилног) модела безбедности, односно њене теорије и праксе.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET